Blogger Nedir? Nasıl Kullanılır?


Merhaba Çırak,

Bugünkü yazımda Blogger Nedir? Blogger Nasıl Kullanılır? sorularını yanıtlayacağım.

Blogger Nedir?

Webmaster Çırağı sitemizinde altyapısını oluşturan Blogger, tamamen Google tarafından geliştirilmiş XML kod yapısını kullanan bir blog içerik yönetim sistemidir. PHP ile geliştirilmemesinin sebebi ise kullanıcıların daha kolay şekilde geliştirmesine imkan sağlamak amacıyla PHP kodlama kullanılmamıştır.

Blogger Nasıl Kullanılır?

Blogger; Google Hesabı olan herkes tarafından kullanılır. Tamamen ücretsiz olup sadece blogunuzun uzantısı siteadiniz.blogspot.com şeklindedir. Tek kuruş para ödemeden ömür boyu kullanabilirsiniz. Dilerseniz daha sonradan .com gibi alan adlarına yönlendirebilirsiniz.

Blogger'dan Nasıl Blog Sitesi Açılır?

Öncelikle www.blogger.com adresine girelim. Aşağıdaki sayfa sizi karşılayacak.


Hemen sayfanın ortasında bulunan "Blogunuzu Oluşturun" butonuna tıklayın. Bu seferde Google Hesabınızı Girmeniz Lazım. Eğer Gmail hesabınız varsa giriş yapın. Ben varolduğunu düşünerekten hesabı şifreyi girdiğimizi varsayarak anlatıma devam edeceğim. Eğer Gmail hesabınız yoksa aşağıdan Hesap Oluştur'a tıklayıp hesap açabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir açılır pencere gelecek ve sizden kuracağınız blog sayfasının başlığını, adresini ve siteniz için bir tema seçmenizi isteyecektir.


Bilgilerinizi girdikten sonra "Blog oluştur!"butonuna tıklayarak blogunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. Hayırlı olsun artık sizinde bir blogunuz var.Blogger Nedir? Nasıl Kullanılır? Blogger Nedir? Nasıl Kullanılır? Reviewed by Yusuf Esen on 10/12/2017 10:57:00 ÖÖ Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.