İlk Adım Kodlama Öğrenmeye Nereden Başlanmalıdır?Tekrardan Merhaba Çırak,

Bir önceki yazımızda Webmaster'ın kim olduğuna ve kimlerin Webmaster olabileceğine değinmiştik. Şimdi sıra geldi webmaster olmaya ilk adımı atmak için kodlama öğrenmeye. Şuanda dünya üzerinde yüzlerce programlama dili var. Biz webmaster olarak sadece Web Programlama Dilleri üzerine yoğunlaşacağız. Bildiğiniz üzere her işte kolaydan zorluğa doğru bir süreç var. Webmasterlarda da bu süreç aynı. Dünya üzerinde kabul edilmiş en kolay öğrenilen kodlama dili HTML olarak belirlenmiş. Çünkü html kodlama dili biraz daha diğer kodlama dillerine göre basit ve kolay anlaşılır bir dil. Orta derecede İngilizce bilgisi olan bir insan rahatlıkla HTML kodlama öğrenebilir. Direkt olarak PHP kodlamaya başlamanız için Temel HTML kurallarını öğrenmeniz lazımdır.

Sizler eğer iyi bir webmaster olmak istiyorsanız aşağıda vereceğim kodlama dillerini sırasıyla öğrenmeniz ve bu konuda geliştirmeler yapmanız lazım.


  1. HTML
  2. CSS
  3. JAVASCRİPT
  4. PHP + MYSQL
  5. ASP
  6. JAVA
Dünya üzerinde en çok kullanılan Web tabanlı programlama dilleri bunlardır.
Çoğu içerik yönetim sistemleri bu programlama dilleri ile yazılmıştır. Örneğin;
Wordpress,MyBB,vBulletin,Xenforo,Opencart gibi programlama dilleri PHP kodlama dilleri ile yazılmış içerik yönetim sistemidir.

İnternette sayısız HTML,CSS,PHP eğitim videoları var. Ama benim sizlere tavsiyem. Türkekip'in yani Hakikat Oruçoğlu hocamızın videoları. Bende zamanında sizler gibi çıraktım. Hakikat Oruçoğlu hocamın eğitim videolarını hem izleyerek hemde uygulayarak Çok uygun fiyata bu eğitim videolarını satın alıp evinizde bilgisayarınıza takıp hem izleyip hemde uygulayarak öğrenebilirsiniz. Videoları izleyip hemen diğerine geçmeyin. 1 dersi izledikten sonra o gün boyunca Hakikat Oruçoğlu hocamızın derslerini tekrar edin. Her gün için 1 ders izleyin. ve Gün boyu o derste yaptıklarını tekrar edin. Yaklaşık 2 aylık gibi bir süreç seni beklemekte. Sadece HTML i çok iyi derecede öğrenmek için.

Türkekip Resmi Web Sitesi için Tıklayın...
İlk Adım Kodlama Öğrenmeye Nereden Başlanmalıdır? İlk Adım Kodlama Öğrenmeye Nereden Başlanmalıdır? Reviewed by Yusuf Esen on 10/09/2017 06:51:00 ÖS Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.