4 Adımda Hazır Makale Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

makale

Merhabalar Webmaster Çırağı takipçileri,
Bugün sizlere dış kaynaklardan veya makale yazan kişi ve şirketlerden makale alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğim. Facebook grubumuzda bir arkadaşımızın yaptığı paylaşım üzerine bu yazıyı yazıyorum.

Not: Bana kalırsa dışardan hazır makale kesinlikle almayın.

1- Uzmanlık

Makale yazan kişi ve kurumlardan hazır makale alırken bakacağınız ilk iş yazı yazdıracağınız sektörle alakalı bilgisi ve uzmanlığını sorgulayınız. Gerekirse referans isteyin. Eğer yazı yazdıracağınız sektörle alakalı bilgisi yoksa ve uzmanlığı yoksa yazdığı yazılar kalitesiz olacak ve kesinlikle dışardan alıntı yapacaktır. Dışardan alıntı yaptığı taktirde kopya içerik olarak arama motorlarından siteniz spam cezası yiyebilir. Ayrıca makalenizi okuyan ziyaretçileri yanlış yönlendiren kelimeler ve cümleler kullanırsanız eğer başınızı belaya sokabilirsiniz.

eğitim


2- Eğitim

Makale yazan kişinin mutlaka eğitim bilgisini,hangi okuldan,hangi fakülteden,hangi bölümden mezun olduğunu ve gerekirse diplomasına kadar isteyiniz. Çünkü siz örneğin makina üzerine yazı yazdıracaksınız ama makale yazarı ilahiyat mezunu. :) Birbiriyle tamamen alakasız.

özgün makale


3- Özgünlük

Makale yazdırağınız kişi ve kurumlardan mutlaka özgün makaleler yazmasını rica edin. Size gönderdiği makaleyi mutlaka özgün kontrolünden geçirin. Ve yazdığı makaleyi paylaşmadan önce mutlaka okuyun. Çünkü makalenizin faydalı olması lazım. Makalenizde devrik cümleler olmaması anlaşılır ve tamamen dil kurallarına uygun olması lazım. Makalenizin anlam bütünlüğünün korunması lazım.

seo uyumlu makale


4- SEO Uyumlu olması

Makalenizin arama motorlarında çıkmasını istiyorsanız mutlaka makale yazdıracağınız kişi ve kurumdan SEO uyumlu makale yazmasını isteyiniz. Makale içindeki anahtar kelimelerin sıklığı ve doğru yerde kullanılması, anlam bütünlüğü, h etiketlerinin gerekli yerde kullanılışı gibi özellikleri sorgulayın.
4 Adımda Hazır Makale Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 4 Adımda Hazır Makale Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Reviewed by TeKEroiN Zula on 12/27/2017 01:44:00 ÖS Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.