Python Kodlama Dili Nedir?

Python, Guido Van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından yazılmış bir programlama dili.  Python kelimesi aslında çoğu kişinin zannettiği gibi "Piton Yılanı" anlamına gelmiyor. "Python" ismi Guido Van Rossum'un çok sevdiği, "Monty Python" adlı altı kişilik bir İngiliz komedi grubunun "Monty Python's Flying Circus" adlı gösterisinden geliyor.

Guido Van Rossum Python'u geliştirmeye 1990 yılında başlamış. Yani aslında Python için nispeten yeni bir dil denebilir. Ancak Python kodlama dilinin çok uzun bir geçmişi olmasa da, bu dil öteki dillere kıyasla kolay olması, hızlı olması, ayrı bir derleyici programa ihtiyaç duymaması ve bunun gibi pek çok nedenden ötürü çoğu kimsenin gözdesi haline gelmiştir. Ayrıca Google'nin de Python'a özel bir önem ve değer verdiğini, çok iyi derecede Python bilenlere iş olanağı sunduğunu da hemen söyleyelim. Mesela bundan kısa bir süre önce Python'un yaratıcısı Guido Van Rossum Google'de işe başladı.
Ücretsiz python eğitimi için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki videodan Python kodlama dili ile neler yapılabileceğini anlattık.

Ücretsiz Python Eğitimi


Python Kodlama Dili Nedir? Python Kodlama Dili Nedir? Reviewed by TeKEroiN Zula on 12/16/2017 04:25:00 ÖS Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.