Jel Akü Fiyatları Ve AvantajlarıJel akü fiyatları ile bilgili bilgi vermeden önce jel akü nedir, ne işe yara ve özellikleri nedir, vs. gibi konular hakkında bilgi vermekte fayda var.  Jel aküler,  İçerisinde jel başka bir deyişle jöle kıvamında elektrolit barındıran akü çeşididir. Aşırı sıcaklığa ve ağır çevre koşularına karşı dayanıklı olan bu aküler aynı zamanda bakıma da ihtiyaç duymazlar. Bu özellikleri ile çoğunlukla denizcilik alanında ve güneş enerji sistemlerinde kullanımı yaygındır.  Jel aküler çabuk şarj edilemiyor. Ancak derin deşarjdan sonra geri döndürebiliyor. Günlük çevrimsel kullanımlar için oldukça ideal ve ekonomiktir. Özellikle uzun deşarj edildiği sürece performansı ileri düzeydedir.


Jel Akülerin Özelikleri Nelerdir?


Elektrik enerjisine gereksinimi duyulduğunda zaman kullanılmak için depolanan aküler her türlü elektronik ve aydınlatma cihazlarını rahatlıkla çalıştırabiliyor. Kullanım alanına göre jel ve kuru AGM VRLA, starter akü, cycle akü, stasyoner gibi akü çeşitleri bulunmaktadır. Jel aküler; Güneş panellerinden üretilen enerjiyi daha sonra kullanmak için kimyasal enerji olarak depolamaktadır.   İçinde jöle kıvamında elektrolitler bulunan jel aküleri aynı zamanda yüksek sıcağa karşı da oldukça dirençlidirler. Bu özelliği ile de güneş enerji sistemlerinde güvenle kullanılabilir. İstenilen performans ve verime göre de farklılık gösteren jel akü fiyatları her keseye hitap etmektedir.


Jel Akünün Avantajları Nelerdir?


 Yaklaşık %85 kapasite sahip olan jel akü fiyatları akünün özeliklerine ve avantajlarına göre farklı fiyatlar ile satışa sunmaktadır. Jel akülerin avantajlarını kısaca şu şekilde maddeleyebiliriz;
·         Kuru ya da sulu akülere göre %5 kat daha dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde de bozulmaz ve uzun süre rahatlıkla kullanılabilir.
·         Kolayca şarj ya da deşarj edilebilir.
·         Yapımı oldukça kolaydır ve çevrim ömrü de bir o kadar uzundur.
·         Üretilen gaz ile tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir bu özelliği ile jel akü olma özelliği korur.
·         Isındığında ve fazla gaz üretilmesi durumunda fazla gazı küçük gözeneklerinden kendiliğinden çıkarabilme özelliğine sahiptir. Ağır çevresel şartlara karşı oldukça dirençlidir.
·         Yüksek ısıya ve titreşime karşı dirençli olduğu için günlük işlerde rahatlıkla kullanılabilir
Jel Aküler Nerelerde Kullanılabilir?
Jel aküler; güneş enerji sistemlerinde ve güneş panellerinde ve telekomünikasyon sistemlerinde, karavan tekne, golf araçları, denizcilik faaliyetler, temizleme makineleri, mobil dükkânlar vs. gibi her alanda kullanılan jel akü fiyatları verdiği performansa göre değişmektedir. Size uygun olan, sisteminizi çalıştıracak modeli tercih ederek kullanım sağlayabilirsiniz.

Jel Akü Fiyatları Ve Avantajları Jel Akü Fiyatları Ve Avantajları Reviewed by TeKEroiN Zula on 1/15/2018 12:41:00 ÖS Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.