Seo Test ve Kullanım Amacı Nedir?


Web sitenizin arama motorlarındaki uyumluluğu, bulunabilirlik ölçütü ve ziyaretçi çekme oranınızı tespit eden Seo test sayesinde siteniz hakkında doğru analizler yapabilirsiniz. Sitenizin arama motorları tarafından nasıl göründüğünü bilmek ihtiyacınız olan düzenlemeleri doğru bir şekilde yapabilmenize yardımcı olacaktır. Siteniz üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda hangi yönde nasıl bir çalışma yapılması gerektiğini kolayca tespit edebilir ve gereken düzenlemeleri yaparak kullanıcılar tarafından daha fazla ziyaret alabilirsiniz. Sitenizin backlink ve on page çalışmaları doğrultusunda seo uzmanlarının sizi en doğru şekilde yönlendirebilmesi için öncelikle Seo test yapılmasına ihtiyaç duyulur.

Seo Analizi Nasıl Yapılır?

On page ve off page seo uyumluluğunu tespit edilmesini sağlayan seo test sonucunda hedef anahtar kelime belirlenerek Google tarafından sitenizin kodlanması çalışması yapılır. Rakip sitelerde kullanılan anahtar kelimeler belirlenerek sitenizin bir adım öne geçebilmesi sağlanır. Sitenizin Alexa, Trustrank ve Pagerank değerlerini belirleyebilmenize yardımcı olan seo test sayesinde uygun içeriklerin paylaşılması sağlanır. Ayrıca metinlerdeki başlık seçimi, alt başlıkların kullanılması, anahtar kelimelerin hangi sıklıkta geçmesi gerektiği ve uygun görsellerin nasıl ve hangi boyutlarda olması gerektiği gibi her türlü detay saptanarak uygun bir şekilde paylaşım yapılır.
Site başlığının ve açıklamasının ne kadar uzun olması gerektiği, sayfadaki içerik ve kod oranları, anahtar kelimelerin kullanım sıklığı, resim alt etiketleri, kullanılan resimlerin genişlik ve yükseklik ölçüleri, site içinde kullanılan linklerin ulaşılabilirliği, URL bağlantılarının belirlenmesi ve sürekli güncellenme yapılması sitenizin kalitesini arttıracaktır.
Seo Test Yapılmasının Faydaları Nelerdir?
Piyasada ücretli ve ücretsiz olarak seo analizi yapan birçok site mevcuttur. Sayfaların ilintili oldukları bağlantıları ve sayfa kodları incelenerek elde edilen verilen sonucunda en uygun düzenlemelerin yapılması sağlanır. Yapılan seo test sonucunda sitenizin hızı ve olası hataları göstererek düzeltebilmeniz için size fırsat sunar. Hatalı sayfaların düzeltilmesi için çeşitli uyarlamalar yapılarak size çözüm önerileri sunulur. CCS ya da JavaScript’in küçültülmesi ve resimlerin optimize edilmesi gibi çeşitli önerilerde bulunarak sitenizin daha kaliteli bir duruşa sahip olması sağlanır.
Sayfaların yavaş açılması kullanıcının sitenizde durma süresini kısaltır. Bu nedenle sitenizin hızını arttırmak önemlidir. Paylaştığınız içeriklerin arama motoru tarafından daha fazla önemsenmesi için gereken düzenlemelerin yapılması gereklidir. Böylece siteniz daha fazla ziyaretçi çekecektir. Aynı zamanda ziyaretçilerin sitenizde durma süresi ve tıklama sayısı artacaktır. Bu da rakiplerinizden daha fazla ilgi görmenizi ve arama motorunda ilk sıralara yükselmenizi sağlar.
Seo Test ve Kullanım Amacı Nedir? Seo Test ve Kullanım Amacı Nedir? Reviewed by TeKEroiN Zula on 1/15/2018 12:44:00 ÖS Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.