Tanıtım Yazısı Nasıl ve Nereden Alınmalıdır?


Merhaba Değerli Takipçilerimiz,

Bugünkü yazımızda SEObig Facebook Grubundaki kullanıcılarımızdan gelen sorular neticesinde  sizlere tanıtım yazısı hakkında bildiğim herşeyi anlatacağım. Öncelik olarak tanıtım yazısı nedir tanımlayalım.

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım yazısı, bir kişi yada kuruluşun ürünlerini,internet sayfasını veya hizmetlerini tanıtmak için kullandığı bir reklam çeşididir. Ama biz webmaster ve seo uzmanları bunu fırsat bilip buralardan nasıl backlink alabilirim'in peşine düştüğümüz için tanıtım yazısı alırken de yazarken de tamamen backlink almak için yazıyoruz. Halbuki tanıtım yazılarında bir firma yada kişi tanıtıldığında firmanın özgeçmişi,ürünleri vs bilgiler sunulur. Örnek olarak, Turkcell televizyona,bloglara vs backlink almak için mi reklam veriyor. Hayır, ürünlerini ve kampanyalarını tüm kullanıcılarına ve diğer kullanıcı adaylarına duyurmak için veriyor. Bizde ise en az 3 anahtar kelimeye backlink alarak tanıtım yazısı yazılıyor. Durum böyle olunca arama motorlarının cezasına girmek an meselesi. Tanıtım yazılarında anahtar kelimeye link yerine "site adresimiz: www.siteadi.com" şeklinde yazının sonunda belirtesiniz yada ürününüzü tanıtıyorsanız yazının sonunda ürünün direkt olarak linkini vermeniz sizlere daha faydalı ve daha doğal olacaktır.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılmalıdır?

Tanıtım yazısı; bir ürünü, kampanyayı yada bir şirketi halka tanıtmak için yazılmalıdır. Anahtar kelimeye 3 tane backlink almak için DEĞİL!.3 link yerine 1 tane link alsanız(Açık URL formatında) sizler için daha iyi olacaktır. Ayrıca şirketinizin iletişim bilgilerini yada kişisel bir siteniz varsa sizin yazılarınıza yada tanıtım yazısını okuyan birisinin direkt size ulaşabileceği site adresi,telefon numarası,yazışma adresi gibi bilgileri yazının sonuna eklemeniz sizlere daha fazla yarar sağlayacaktır.

Tanıtım Yazısı Nerelerden Alınmalıdır?

Tanıtım yazısı; Ülkemizde en çok kullanıcı sayısı çok olan bloglardan, haber sitelerinden yada dünyaca ünlü makale paylaşım sitelerinden alınmalıdır.
Tanıtım Yazısı Nasıl ve Nereden Alınmalıdır? Tanıtım Yazısı Nasıl ve Nereden Alınmalıdır? Reviewed by Yusuf Esen on 1/31/2018 06:39:00 ÖS Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.